Władysławowo- cudowne nadmorskie miasto

W czasie zbliżającej się przerwy wakacyjnej częstym problemem jest wybór odpowiedniego miejsca na relaksujący wypoczynek. Szukamy okolicy z bogatą różnorodnością atrakcji, ciekawych miejsc czy wspaniałych widoków. Te kryteria spełnia Władysławowo – piękne, nadmorskie miasto położone na mierzei helskiej w województwie pomorskim.
Władysławowo posiada korzystne położenie nad Morzem Bałtyckim. Dzięki niedalekiej odległości od Helu i Trójmiasta często wybierane jest jako miejsce zakwaterowania umożliwiające szybkie dostanie się do okolicznych, również atrakcyjnych miejscowości. Podczas pobytu na tym terenie dobrym pomysłem jest odwiedzenie znajdującej się na terenie gminy Jastrzębiej Góry – najdalej wysuniętego na północ miejsca Polski ze wspaniałą Latarnią Morską, Promenadą Światowida oraz wieloma cudnymi widokami rozciągającymi się z wysokich klifów. Niedaleko znajduje się także wieś Chałupy, która zyskała swą popularność dzięki Zbigniewowi Wodeckiemu.
Dzięki dostępowi do morza oraz rozległym, piaszczystym plażom w lecie przyciąga wielu spragnionych słońca i odpoczynku turystów. W Porcie Morskim można wybrać się na rejs statkiem, skorzystać z rześkiego, bogatego w jod powietrza i udać się na spacer po falochronie oraz spróbować pysznych dań w okolicznych restauracjach czy barach. Dzięki sprzyjającym warunkom, Władysławowo jest idealnym miejscem do paralotniarstwa, ale także windsurfingu oraz żeglarstwa nie tylko po Morzu Bałtyckim ale także Zatoce Puckiej. Coś dla siebie znajdą również osoby lubiące aktywny wypoczynek dzięki rozmaitym sposobom na spędzenie czasu. Znajdujący się tu Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO przyciąga sportowców z całego kraju. Dodatkowo można wybrać się na przejażdżkę rowerową po Nadmorskim Bulwarze oraz przejść się Aleją Gwiazd Sportu.
Noclegi we Władysławowie są tanie, komfortowe, ułatwiające kontakt naturą i szybki dostęp zarówno do centrum miasta jak i na słoneczną plażę. Wiele barów, knajpek i restauracji zadowoli nawet największych głodomorów. Świetne imprezy i dyskoteki umożliwią szaleństwa z przyjaciółmi do samego rana a czas spędzony we Władysławowie pozostanie na długo w pamięci

1 komentarz

  1. róża

    tamtejsza przyroda najbardziej mnie ciągnie, kto wie może się uda jakiś choć krótki wypad

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>