Swornegacie – prywatny kawałek nieba

Dla turystów, którzy niechętnie wybierają najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów, specjalną ofertę stworzyła kaszubska wieś Swornegacie, która przyciąga gości nie tylko specyficzną nazwą. Wiele udziału w atrakcyjności tej ponad pół tysięcznej wioski mają również okolica – las, jezioro [więcej pod linkiem ➛jezioro Karsińskie], rzeka oraz panująca tu atmosfera. Jedno jest pewne, jeśli ktoś szuka spokojnego miejsca na wypoczynek, to noclegi w Swornegaciach będą doskonałym wyborem, aby na kilka dni odłączyć się całkowicie od cywilizacji i zapomnieć o wszelkich problemach czy obowiązkach w pracy.

Podstawą bazy noclegowej wsi [więcej pod linkiem ➛noclegi Swornegacie] są domki do wynajęcia – wolno stojące, mogące pomieścić od kilku do kilkunastu osób, z własną łazienką i kuchnią, gdzie można sobie samemu gotować. Domki skupione są w ośrodkach wczasowych, które dodatkowo dysponują stołówką lub barem dla turystów, pragnących wykupić całodzienne wyżywienie; na terenie ośrodków mieszczą się też parkingi, place zabaw dla dzieci, boiska dla starszych, wyznaczone miejsca na ogniska czy grillowanie. Ośrodki dysponują też prywatnymi przystaniami dla łodzi oraz wypożyczalniami sprzętu wodnego. Najczęściej też udostępniane są miejsca na rozbicie namiotów dla tych turystów, którzy nie chcą spać w domkach. Taka forma nocowania zapewnia gościom maksymalny komfort wypoczynku związany z dużą prywatnością. W przeciwieństwie do hoteli czy pensjonatów mają bowiem do użytku cały budynek, osobne łazienki i kuchnie, mogąc się dzięki temu czuć dosłownie jak u siebie w domu. Nic więc dziwnego, że to właśnie noclegi w domkach cieszą się tu największą popularnością, wyprzedzając nawet noclegi na kwaterach prywatnych, które również oferuje turystyczna baza noclegowa wsi.

Nie bez wpływu na popularność wypoczynku właśnie w tej małej miejscowości jest oczywiście kwestia związana z finansami. Za pełne tygodniowe wakacje dla czteroosobowej rodziny można tu zapłacić już do 1200 złotych w jednym z domków lub jeszcze mniej, jeśli w grę wchodzi nocowanie pod namiotami. Dodatkowo ośrodki nie pobierają opłat za małe dzieci, jak czyni to wielu właścicieli pensjonatów czy hoteli. Warto też dodać, że wynajmowane są nie miejsca noclegowe, ale całe domki – nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby w domku mieszkało nawet więcej osób, przez co koszty wypoczynku jeszcze bardziej się zmniejszają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>