Pogorzelica – miejscowość pełna nadmorskich atrakcji

Pogorzelica to popularna nadmorska miejscowość, leżąca niedaleko Rewala, Gryfic, Niechorza czy Trzęsacza. Ze względu na swoje położenie jest to miejsce bardzo atrakcyjne dla osób, które chciałby w czasie urlopu spędzić czas nie tylko na plaży, ale również zobaczyć kilka ciekawych miejsc.

Sama Pogorzelica jest również ciekawie zlokalizowana – zabudowania giną tutaj pośrodku gęstego lasu, który oddziela je również od samego morza. Dzięki temu, mamy do czynienia z wyjątkowym mikroklimatem, który korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe. Z tego względu przyjeżdżają tutaj osoby, które mają problemy zdrowotne, ale tutejsze powietrze wpływa korzystnie także na tych, którzy na co dzień nie skarżą się na trudności z oddychaniem. Z powodu tych atutów na terenie miejscowości dobrze rozwinęła się w ostatnich latach baza noclegowa {szczegóły pod linkiem Meteora}, wybierając się tu na wczasy, zobaczymy sami, ile obiektów działa w czasie sezonu. Znaczna ich część przyjmuje osoby także w pozostałe pory roku.
Osoby, które uwielbiają spędzać czas nad Bałtykiem polecamy nasz tekst o Półwyspie Helskim {szczegóły pod linkiem Bloga}.

Okolice nadają się na długie spacery. Oczywiście można wybrać się na wycieczkę wzdłuż plaży i odwiedzić np. Niechorze albo Trzęsacz, ale trasy spacerowe znajdziemy także pośród tutejszych lasów. Można tam również uprawiać nordic walking albo kolarstwo. Obydwie dyscypliny są zresztą bardzo popularne w tych stronach. Rowery możemy wypożyczyć na miejscu, a do dyspozycji jest także sieć wypożyczalni – stacje działają w Niechorzu, Rewalu oraz Pobierowie, a dwa kółka możemy oddawać w dowolnym z tych punktów. Dodatkowo, Nadmorska Kolej Wąskotorowa {szczegóły pod linkiem Facebooka} nie pobierze od nas opłaty za przewóz roweru z wypożyczalni, więc możemy zwiedzić także inne fragmenty powiatu. Wyznaczono tutaj bardzo dużo tras, które są dobrze oznakowane i prowadzą przez najważniejsze i najbardziej interesujące miejsca regionu.

Jeśli chodzi o Nadmorską Kolej Wąskotorową, to możemy się nią oczywiście wybrać także na przejażdżkę bez roweru. Prowadzi ona przez Trzęsacz do Gryfic, a przejazd będzie dużą frajdą nie tylko dla najmłodszych. Dla nich zresztą znajdzie się tutaj jeszcze więcej atrakcji, np. wejście na latarnię morską albo wizyta w Parku Miniatur Latarni Morskich. Są to takie miejsca, gdzie nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>