Oborniki Śląskie – miasto, które warto odwiedzić

Z roku na rok wzrasta popularność małych miasteczek, które są idealnym miejscem do spędzenia wakacji, urlopu czy też weekendu. Na terenie województwa dolnośląskiego możemy odnaleźć wiele niesamowitych miejsc tego typu.

Jednym z nich są Oborniki Śląskie. Miasteczko to zostało założone w trzynastym wieku, natomiast funkcjonuje na prawach miejskich od połowy dwudziestego wieku. Co roku miasto to odwiedzane jest przez tysiące turystów, którzy pragną bliżej poznać ten niesamowity region oraz poczuć unikatowy klimat tego miejsca. Każda osoba, która odwiedza to miejsce może skorzystać z Punktów Informacji Turystycznej, w których z pewnością otrzyma mnóstwo informacji przydatnych do stworzenia planu wycieczki po tym miasteczku. Dużym zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,oborniki-slaskie,0.html), dzięki której możemy w szybki i łatwy sposób znaleźć idealne miejsce do naszego odpoczynku. Co roku na terenie tego uroczego miasteczka odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, które przyciągają nie tylko mieszkańców ale także turystów z całego regionu.

Jednym z ciekawszych wydarzeń są Dni Miasta, podczas których organizowane są liczne koncerty znanych grup polskiej sceny muzycznej, występy kabaretowe oraz pokazy taneczne. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas tej imprezy odbywa się także Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym udział biorą uczestnicy z całej Polski. Ciekawą imprezą jest Festiwal Jazzowy, który co roku gromadzi największe gwiazdy tego gatunku muzycznego oraz wielu widzów, którzy zainteresowani są koncertami. Ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców oraz turystów, cieszy się Nocny Maraton Filmowy podczas którego wyświetlane są najnowsze filmy, które zostały wyróżnione różnymi prestiżowymi nagrodami. Impreza ta gromadzi zawsze kilka tysięcy widzów. Co roku organizowany jest także,,Bieg po pomoc”, podczas którego każda osoba może wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Organizowane są również wtedy loterie podczas których można wygrać wiele cennych nagród. Całość dochodu uzbierana podczas tej imprezy przeznaczona jest na cele charytatywne, które wyznaczane są przez Urząd Miasta.
Oborniki Śląskie to niesamowite miejsce, które obdarzone jest wyjątkowym charakterem oraz niezwykłą historią, kulturą orz tradycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>