Kościerzyna – miasto z ciekawą historią

Kościerzyna to przepiękne miasto, które możemy odnaleźć na terenie północnej Polski w województwie pomorskim. Świetna lokalizacja sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną poznać historię tego miasta oraz jej nieodłączną część, czyli zabytki. Miasto to najprawdopodobniej zostało założone w dwunastym wieku, jednak prawa miejskie otrzymało dopiero pod koniec czternastego wieku. Kościerzyna to miasto należące do terenu geograficznego o nazwie Pojezierze Kaszubskie. Nieopodal zlokalizowane są jeziora, takie jak: Gałęźne, Kapliczne, Wierzysko, Garczyn, Sudomie i Osuszyno.

Od lat miasto to pełni funkcję turystyczno-rekreacyjną, dlatego też w sezonie letnim możemy spotkać tutaj wielu turystów. Aby ułatwić turystom poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego, została stworzona internetowa baza noclegowa, którą znajdziemy pod nazwą: „noclegi Kościerzyna” np. tu portal meteor.

Miasto to może pochwalić się posiadaniem dużej ilości ciekawych zabytków. Jednym z nich jest tak zwana Pieta Kościerska Matki Bożej Bolesnej, która pochodzi z piętnastego wieku. Znajduje się ona w kaplicy sióstr z zakonu niepokalanek. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest kościół farny pod wezwaniem Świętej Trójcy. Pochodzi on z dwudziestego wieku, dlatego też wygląd tej budowli oddaje założenia stylu neobarokowego. W świątyni tej znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Kościerskiej, który co roku gromadzi przed sobą tłumy wiernych.

Bardzo często odwiedzanym miejscem jest pomnik Józefa Wybickiego, polskiego pisarza i polityka, twórcy słów Mazurka Dąbrowskiego. Ciekawym miejscem jest Muzeum Kolejnictwa. Funkcjonuje ono zaledwie od początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością, jest corocznie odwiedzane przez ponad trzydzieści tysięcy turystów. Powodem mogą być nietypowe zbiory muzeum, czyli parowozy oraz lokomotywy, do których można wejść i zasiąść za ich sterami. Znajdziemy tutaj także unikatowy pociąg ratunkowy oraz jeden z wagonów, który przez lata służył przy kolei linowej, wciągającej turystów na Gubałówkę. Przy zwiedzaniu tego obiektu można dołączyć się do wycieczek oprowadzanych przez przewodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>