Główne atrakcje Półwyspu Helskiego

Są takie miejsca w Polsce, które w sposób szczególny warto odwiedzić podróżując ze swoimi pociechami. Możemy wszystkim polecić wycieczkę na Półwysep Helski, który jest wprost stworzony dla małych turystycznych zdobywców. Jest tam kilka atrakcji bez których urlop nie może się udać.

Latarnia Morska na Helu – to jeden z najważniejszych punktów wycieczki na Półwyspie. Widok z niej zapiera dech w piersiach. Dojazd do tego miejsca nie sprawia żadnego kłopotu, bowiem jego oznakowanie jest widoczne. Została wybudowana w 1942 roku, a jej wysokość sięga prawie 402 m.n.p.m. Istotną informacją jest to, że jeżeli Wasze dzieciaki mają mniej niż 4 lata, to niestety nie mogą jej zwiedzać.

Cypel Helski – początek lub koniec Polski. Aby zobaczyć ten malowniczy punkt, można z latarni przejść ulicą Wiejską – jedną z najbardziej popularnych w tym regionie. Drewniane ścieżki, które tam prowadzą ułatwiają spacer wózkom. To będzie rodzaj aktywnego wypoczynku. Kształt cypla i jego wygląd jest całkowicie zależny od stanu poziomu morza, mocy wiatru oraz rodzaju falowania, dlatego każdorazowo będzie on wyglądał inaczej.

Muzeum Rybołówstwa  ➞wikipedia.org – znajdujący się przy ulicy Bulwar Nadmorski (blisko fokarium) to następny konieczny punkt wycieczki po Półwyspie Helskim. Znajduje się on w starej sakralnej budowli gdzie zgromadzone zostały stare lecz odrestaurowane łodzie i kutry rybackie. Rozłożone jest na dwóch kondygnacjach i szczególnie polecamy wystawę "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej", gdzie zobaczyć można wiele narzędzi i przyrządów potrzebnych rybakom do połowu. Dostępne są takie typy zwierząt, które żyją w Morzu Bałtyckim oraz modele statków i łodzi. To gratka dla chłopców w wielu szkolnym (i nie tylko).

Te wszystkie miejsca należy zobaczyć rezerwując wcześniej odpowiednia kwaterę. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem internetu ➞meteor-turystyka.pl – wtedy można mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Noclegi na Półwyspie Helskim to możliwość wyboru spośród domków letniskowych (tańsze) oraz apartamentów (droższe). Pośrodku w zestawieniu cenowym znajdują się pensjonaty i pokoje gościnne, które nie odbiegają standardem od hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>