Fauna i flora Międzybrodzia Bialskiego

Międzybrodzie Bialskie to dosyć mała górska miejscowość, do której każdego roku przybywa wielu turystów, nie tylko po to, aby wypocząć, ale przede wszystkim ze względu na świeże górskie powietrze i liczne szlaki turystyczne umożliwiające górską wędrówkę.

Decydując się na wyjazd w góry, większość osób wybiera przede wszystkim najpopularniejsze miejscowości przypominające raczej typowe miasto niż górską krainę. Na szczęście są też osoby, którym zależy przede wszystkim na odpoczynku od miejskiego zgiełku, a góry sprawdzają się w tym przypadku najlepiej. W Międzybrodziu Bialskim znajdują się liczne szlaki turystyczne prowadzące przez malownicze krajobrazy, dzięki którym można nieco bliżej przyjrzeć się tutejszej faunie oraz florze. Pamiętać jednak należy o tym, iż taka górska wyprawa jest dosyć męcząca, dlatego też warto nieco wcześniej zorientować się jak wygląda tutejsza baza noclegowa, aby znaleźć odpowiednie zakwaterowanie (http://meteor-turystyka.pl). Jeśli chodzi o noclegi, to Międzybrodzie Bialskie oferuje zarówno pensjonaty, jak i ośrodki wypoczynkowe, w których można liczyć na pełną obsługę. Miejsce do spania można znaleźć także w gospodarstwach agroturystycznych.

Wybierając się na wycieczkę górskimi szlakami warto zwrócić uwagę na znajdującą się niedaleko schroniska, na Magurce Wilkowickiej, jaskinię szczelinową zwaną Smoczą Jamą. Oczywiście można do niej zajrzeć, jednak należy zachować szczególne środki ostrożności. Na północnym krańcu Międzybrodzia Bialskiego znajduje się niewielki fragment rezerwatu „Zasolnica”, który został utworzony w celu ochrony znajdujących się w tym miejscu tzw. fitocenoz. Warto również wiedzieć o tym, iż cały teren Międzybrodzia Bialskiego wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Jeśli chodzi natomiast o faunę, to w tutejszych lasach można spotkać sarny, jelenie, dziki, zające, lisy, a także wilki. W okolicy Jeziora Międzybrodzkiego można również spotkać w okresie letnim rybitwę zwyczajną oraz cyraneczkę.

Osoby, które interesują się światem roślin oraz zwierząt mogą liczyć w Międzybrodziu Bialskim na spotkanie wielu niezwykle ciekawych gatunków. Oczywiście wymienione wcześniej przykłady to jedynie niewielka część tego, co znajduje się obecnie w tej niewielkiej miejscowości. Chcąc jednak zobaczyć pełne bogactwo świata roślin oraz zwierząt należy wybrać się w góry, pamiętając o tym, aby trzymać się głównych szlaków turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>