Bolesławiec – co warto zobaczyć?

Jeśli interesuje nas zwiedzanie Polski, to na pewno prędzej czy później warto wybrać się również na Dolny Śląsk, ponieważ nie brakuje tam miejsc, które na pewno ucieszą nasze oko pod względem turystycznym. Przede wszystkim warto wymienić urokliwe i niezwykle bogate w historyczne zabytki miasteczko, jakim jest Bolesławiec. Na pewno warto tutaj zostać na co najmniej kilka dni. W końcu baza noclegowa jest tu niezwykle rozwinięta {meteor-turystyka.pl}. Jeśli chcemy rezerwować noclegi w Bolesławcu, to w pierwszej kolejności dowiedzmy się, co warto zwiedzić w tej miejscowości.

Pierwszym takim miejscem, w którym możemy znaleźć odrobinę historii jest wieża Jenny, która została wybudowana na cześć ukochanej. Powstała pod koniec XIX wieku. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć, jak to wszystko wygląda z innej perspektywy, musi wybrać się w to miejsce. Innym charakterystycznym miejscem w Bolesławcu, o którym wie każdy mieszkaniec, a także dowiaduje się każdy turysta, jest wiadukt kolejowy, który również jak poprzedni obiekt pochodzi z XIX wieku. Co ciekawe, mimo że jest on już naprawdę leciwy i rozciąga się na odległości pół kilometra, na wysokości ponad 25 metrów, nadal po nim jeżdżą pociągi. Jeśli ktoś ma ochotę pospacerować po urokliwych zakątkach Bolesławca, to koniecznie powinien wybrać się na tutejsze planty. Tutaj można być zaskoczonym. Kolejną niespodzianką będzie to, że plany zostały wybudowane w XVIII wieku i utrzymują swoją świetność do dnia dzisiejszego. Właściwie spokojnie można powiedzieć, że wszystkie osoby, które odwiedzają Bolesławiec, prędzej czy później pojawiają się właśnie w tym miejscu. Poszukiwacze średniowiecznej historii, znajdą ją na Starym Mieście. To właśnie tutaj znajduje się ratusz pochodzący jeszcze z XIV wieku. Niestety obiekt był zniszczony w wyniku niesnasek, jakie miały miejsce w naszym kraju. Na szczęście ta historia się zmieniła, natomiast sam ratusz udało się w kolejnym wieku odbudować.

Jak widać Bolesławiec posiada wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć. Jest to miejscowość, w której warto zatrzymać się na znacznie dłużej, ponieważ tych miejsc jakie warto podziwiać, jest zdecydowanie więcej. W takim razie można powiedzieć, że Dolny Śląsk jest idealnym regionem, jeśli ktoś chce jeszcze lepiej poznać naszą polską historię od ciekawszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>