Aktywny wypoczynek w Wołkowyji

Wśród miejscowości leżących nad Jeziorem Solińskim, znajduje się też niewielka Wołkowyja. Dziś jest to wioska, która w sezonie letnim cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów, wybierających kwaterę w Wołkowyi jako tańszą alternatywę dla wczasów w Polańczyku czy Solinie. Jednak nawet w szczycie sezonu wioska jest miejscem raczej cichym i spokojnym, mało skomercjalizowanym, co zresztą też przez wielu letników jest uznawane za dużą zaletę.

Wieś jest bardzo ceniona przez turystów lubiących aktywny wypoczynek. Znajdują się tu szlaki piesze i rowerowe. Przez wioskę przebiega szlak zielony, który rozpoczyna się w Zagórzu, a biegnie przez Lesko, Zwierzyń, Myczków, Wołkowyję, Bukowiec, Terkę, aż do Krysowej, której wysokość wynosi 840 m n.p.m. Cała trasa ma długość 58 km. Chętni mogą kontynuować wyprawę szlakiem czarnym, który prowadzi na Połoninę Wetlińską. Na rowerzystów czeka natomiast szlak o nazwie Zielony Rower Greenway Karpaty Wschodnie. Jest to międzynarodowy szlak, który wchodzi w skład szlaków promujących dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe i mające na celu rozwijanie tzw. ekoturystyki, czyli przyjaznej dla środowiska. Szlak oznakowany jest kolorem niebieskim i biegnie przez teren trzech państw – Polski, Słowacji i Ukrainy, dookoła Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpat Wschodnich. Łączna jego długość to trochę ponad 302 km. Zdecydowanie trudniejszym szlakiem, choć również bardzo ciekawym, jest szlak Zielony Rower 3A Solina, który biegnie przez wioski, wzdłuż Jeziora Solińskiego i gwarantuje niezapomniane widoki.

Wczasy w Wołkowyi z pewnością przypadną do gustu także wędkarzom, gdyż wioska leży nad jedną z licznych zatok Zalewu Solińskiego. Woda tu nie jest zbyt głęboka i można złowić wiele gatunków ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>